Dr. Kamil Furtun Anma

773/2016
25.05.2016

TABİP ODASI BAŞKANLIĞI’NA

Dr. Kamil Furtun’un Samsun’da görevi başında katledilmesinin üzerinden bir yıl geçti. Hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet hız kesmeden devam ediyor, verilen sözler tutulmuyor.

Dr. Kamil Furtun’un öldürülmesi olayında hastane yönetiminin ihmali belgelerle ortaya konmasına rağmen tüm yöneticiler koltuklarında oturmaya devam ediyor.

Acımız büyük…

Dr. Kamil Furtun’u anmak ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek üzere bir dizi eylem ve etkinlik planladık.

Kendisini 1 yıl önce kaybettiğimiz gün olan 29 Mayıs’da, 29 Mayıs 2016 Pazar günü, saat 13:30 hastanesi önünde bir anma etkinliği düzenleyeceğiz. Sonrasında saat 15:00’da Samsun’da Çiftlik caddesinde bir yürüyüş ve basın açıklaması yapacağız. Bu etkinliklerde tabip odanızdan başkan, yönetici veya temsilcilerinizin bulunması bizleri çok mutlu edecektir. Samsun etkinliklerimizin afişi ektedir.

Bunun yanında tüm ülkede  tabip odalarımızın öncülüğünde Dr. Kamil Furtun ile ilgili etkinlikler yapılmasını arzu ediyoruz. 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü ilinizde belirleyeceğiniz bir hastane önünde, öğlen saatlerinde odanız bölgesindeki sağlık alanında örgütlü kurumlarla birlikte bir anma ve basın açıklaması yapmanızı talep ediyoruz. Açıklamada kullanabileceğiniz bir basın açıklaması metnini 27 Mayıs 2016 Cuma günü sizlere ileteceğiz.

Etkinliklerinizden haber ve fotoğrafları [email protected] mail adresine göndermeniz durumunda web sayfamızdan yayınlamaktan memnun olacağımızı belirtmek isteriz.

Sağlıkta şiddetin olmadığı, güzel günlerde hekimlik yapma dileklerimizle etkinliklerimize katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Dr. Bayazıt İlhan
TTB Merkez Konseyi
Başkanı

 

http://www.ttb.org.tr/index.php/Guncel/duyuru-6148.html