13 Mart G(ö)REV Basın Açıklaması Metni

414/2015
12.03.2015

TABİP ODASI BAŞKANLIĞI’NA

G(ö)rev günü geldi. Yarın hep birlikte yurt çapında etkinliğimizi yapıyor, taleplerimizi haykırıyoruz. Kliplerle, spotlarla, medyadaki dostlarımızın gerek köşe yazıları gerekse radyo, televizyon, gazete haberleriyle bu iş bırakmayı halkımıza duyurmaya çalıştık. Sosyal medyaya özel bir önem verdik.

Sizler bölgelerinizde büyük özveriyle çalıştınız. Hekimlerle toplantılar yaptınız. Ortak emekle ürettiğimiz afişlerimizi, broşürlerimizi paylaştınız. Yerel medyada görünmemizi sağladınız. Bu ortak çabada emek veren tüm tabip odası yöneticilerimizin, aktivistlerimizin, emekçi arkadaşlarımızın ellerine, yüreğine sağlık.

Bu son günde de mümkün olduğunca aktif bir şekilde eylemimizi duyurmaya devam etmemiz, özellikle "ttborgtr" twitter sayfamızdaki notları #GöRevdeyizçünkü etiketiyle paylaşmamız, Türk Tabipleri Birliği'nin Facebook sayfasındaki duyuruları paylaşmamız yarınki eylemimizin başarısı için değerli olacaktır.

Yarın için odalarımız bölgelerinde çeşitli etkinlikler de düzenlemeyi planlamışlardır. Bunlara ilişkin bilgi, haber ve fotoğrafların, video görüntülerini [email protected] mail adresine ulaştırmanız halinde web sitemizden paylaşabiliriz.

Yarınki eylemler sırasında kullanabilmeniz için diğer sağlık meslek örgütleriyle birlikte hazırlanmış olan basın açıklamamız ektedir. Taslak olarak kabul edebilir, uygun göreceğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Hepimize başarılı bir eylem dileğiyle, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

Dr. H. Özden Şener
TTB Merkez Konseyi
Genel Sekreteri