TTB, DİSK, KESK ve TMMOB, “Krizin bedelini ödemeyeceğiz” açıklaması yaparak, krizde yüzde 1’lik kesimin değil, yüzde 99’un korunmasını isteyen herkesi, emeğin haklarını savunmak için omuz omuza mücadeleyi büyütmeye çağırdı.

TTB, DİSK, KESK ve TMMOB’dan 26 Eylül 2018 günü yapılan ortak açıklamada, bugün Türkiye’nin çok ciddi bir ekonomik krize sürüklenmekte olduğu hatırlatılarak, yıllardır ülkeyi büyük bir yıkımın eşiğine getiren neoliberal politikaları yaşama geçirenlerin bu krizin sorumlusu olduğu vurgulandı.

İşsizliğin, zamların ve yoksulluğun kader olmadığına yer verilen açıklamada, krizin toplumun emeğiyle geçinen çoğunluğunu koruyan, kamucu politikalarla önlenebileceği kaydedildi.

TTB, DİSK, KESK ve TMMOB’un bugünden itibaren örgütlü oldukları her yerde, “Krizin bedelini ödemeyeceğiz, krizde yüzde 1 değil, yüzde 99 korunsun” talebiyle düzenleyeceğimiz eylem ve etkinlikler düzenleyeceğine yer verilen açıklamada, “Bu talep etrafında buluşabilecek herkesi, emeğin haklarını savunmak için omuz omuza mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz” denildi.

Ortak açıklama için tıklayınız.