Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mustafa Erman Çevik, 23 Ocak 2016 Cumartesi günü Suriye tarafından gelen bir füzenin çok yakınına düşmesi sonucu hasar gören Haydar Atınç Aile Sağlığı Merkezi’ni (ASM) ziyaret etti. 26 Ocak 2016 günü gerçekleştirilen ziyarette ASM’de görev yapan sağlık personeline geçmiş olsun dilekleri iletildi.

Gaziantep Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca, 4’ü hekim 10 sağlık çalışanının görev yaptığı ASM’de, personelin tedirginlik içinde olduğunu, bölgede sağlık çalışanlarının ve sağlık kuruluşlarının karşı karşıya olduğu bu olumsuz tablo karşısında sağlık çalışanlarının çözümsüz olduklarını aktardı.

Füzenin ASM’nin 5 metre gerisine düştüğünü, düştüğü noktadan fırlayan parçalar dolayısıyla hasar gördüğünü anlatan Ağca, cumartesi günü olması dolayısıyla ASM'de hasta bulunmamasının şans eseri daha büyük bir facia yaşanmasını önlediğini kaydetti.

Basında, olayla aynı gün ASM’nin tadilatının tamamlandığına yönelik haberlerin çıktığını belirten Ağca, bu haberlerin ne yazık ki gerçekleri yansıtmadığını, sağlık hizmetinin bir taraftan süren tadilat eşliğinde sürdürülmeye çalışıldığını bildirdi. Ağca, bunun da sağlık hizmetinin akışını zorlaştırdığını kaydetti.