Dr. Aynur Dağdemir Anma

1567/2016
03.11.2016

TABİP ODASI BAŞKANLIĞI’NA

Dr. Aynur Dağdemir’in Samsun’da katledilmesinin üzerinden bir yıl geçti. Kadınlara ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet hız kesmeden devam ediyor.

Şiddete uğrayan bir kadını korumak isterken katledilen Dr. Aynur Dağdemir’i anmak ve hem kadına yönelik şiddetle hem de sağlık çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek üzere bir dizi eylem ve etkinlik planladık.

Kendisini 1 yıl önce kaybettiğimiz gün olan 19 Kasım’da Samsun’da yapılacak olan anma etkinliği programı aşağıda yer almaktadır. Bu etkinliklerde tabip odanızdan başkan, yönetici, Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Komisyonu üyeleri veya temsilcilerinizin bulunması bizleri çok mutlu edecektir. 

Bunun yanında tüm ülkede tabip odalarımızın öncülüğünde Dr. Aynur Dağdemir ile ilgili etkinlikler yapılmasını arzu ediyoruz. 19 Kasım 2016 Cumartesi günü ilinizde belirleyeceğiniz bir hastane önünde, öğlen saatlerinde odanız bölgesindeki sağlık alanında örgütlü kurumlarla birlikte bir anma ve basın açıklaması yapmanızı talep ediyoruz. 

Etkinliklerinizden haber ve fotoğrafları [email protected] mail adresine göndermeniz durumunda web sayfamızdan yayınlamaktan memnun olacağımızı belirtmek isteriz.

Sağlıkta şiddetin olmadığı, güzel günlerde hekimlik yapma dileklerimizle etkinliklerimize katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Dr. M. Sezai Berber
TTB Merkez Konseyi
Genel Sekreteri

08.30                     Mezarlık Ziyareti
11.00                     Toplu Yürüyüş ve Basın Açıklaması
(Samsun Tabip Odası: Hürriyet Mah. Süleymaniye Sok. No:50)
13.00                     Panel: Kadına ve Kadın Hekime Şiddet
Konuşmacılar:
Dr. Ahmet Rıfat Şahin (Psikiyatrist)
Dr. Nilay Etiler Lordoğlu (Halk Sağlığı Uzmanı)
Yasemin Yüce Tar (Sosyolog)
Yer:                       DSİ Konferans Salonu
(DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Bahçelievler Mah.İstiklal Cad. No:138 İlkadım / SAMSUN)