12 Aralık 2013 Dr. Ersin Arslan Duruşması Davet

ACELE VE GÜNLÜDÜR

1526/2013
09.12.2013

TABİP ODASI BAŞKANLIĞI’NA

Gaziantep’te 17 Nisan 2012 tarihinde, ameliyat ettiği hastasının bir yakını tarafından vahşice katledilen Dr. Ersin Arslan’ın öldürülmesine ilişkin davanın duruşması 12 Aralık 2013 Perşembe günü saat 14.35’te Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Mahkeme, daha önceki duruşmalarda, Adli Tıp Kurumu’ndan sanığın yaş tayinini istemiş ve sonrasındaki duruşmaları Adli Tıp Kurumu raporu gelmediği için ertelemişti.

Adli Tıp Kurumu raporu geçtiğimiz günlerde Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaştı. Bu durumda Mahkeme’nin bu duruşmada kararını vermesi bekleniyor.

Bu nedenle, 12 Aralık 2013 günü yapılacak duruşmaya TTB Merkez Konseyi ve Gaziantep Tabip Odası’nın yanı sıra bütün Tabip Odalarımızın Başkanları ve Yönetim Kurulu üyelerinden katılım son derece önem taşıyor.

12 Aralık 2013 Perşembe günü Gaziantep’teki basın açıklaması programını aşağıda iletiyor, tüm tabip odalarından yöneticilerimizin en yüksek katılımla Gaziantep’e gelmelerinin önemini hatırlatmak istiyoruz.

Gaziantep’teki etkinliklerimizin yanı sıra; diğer illerimizde de 12 Aralık 2013 Perşembe günü öğlen saatlerinde, Oda Yönetim Kurulları’mız tarafından belirlenecek (bir ya da daha fazla) sağlık kurumlarının bahçelerinde, önlerinde hekimler, sağlık çalışanlarının daveti ve katılımıyla basın açıklamaları ve 15’er dakikalık oturma eylemleri gerçekleştirilmesi, bu etkinliklere konuya duyarlı meslek örgütleri, sendikalar ve kurumların davet edilmesi, yerel basının önceden bilgilendirilmesinin hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepkimizi gündeme taşımanın önemli olduğunu düşünüyoruz. (12 Aralık günü okunacak Basın Açıklaması Taslağı Merkez Konsey tarafından odalarımızla paylaşılacaktır.)

Oda bölgenizde buna yönelik çalışmalar yapmanızın sürece katkısı büyük olacaktır. Bu eylemleriniz sırasında okunan basın açıklaması metinlerini, çekilen  fotoğrafları, eylem haberiyle birlikte (etkinliğe katılan meslek örgütleri, sendikalar, kurumlar, yapılan konuşmalar, konuşmacılar, vb) [email protected] mail adresine gönderirseniz web sayfamızda konuyla ilişkili açacağımız köşede yer vereceğiz.

Gerekli duyarlılığı göstereceğiniz inancıyla çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

Dr. Bayazıt İlhan
TTB Merkez Konseyi
Genel Sekreteri

12 Aralık 2013 Perşembe

 

Basın Açıklaması:

Yer: Gaziantep Adliyesi önü

Saat: 13:30

 

Duruşma:

Yer: Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi

Saat: 14:35