Denizli'de Hekime Yönelik Şiddet

Hekime yönelik şiddete bir yenisi daha eklendi.

Denizli’de özel bir hastanede görevli olan Prof. Dr. Erdal Coşkun, 3 Eylül 2014 tarihinde hasta yakınlarının şiddetine maruz kaldı.

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gökhan Önem 4 Eylül 2014 tarihinde yaptığı açıklama ile saldırıyı kınadı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hastayı müşteri, sağlık çalışanlarını tezgâhtar olarak gören yanlış sağlık politikaları sonucunda sağlıkta şiddet artarak devam etmektedir. Uygulanan “sağlıkta dönüşüm” politikaları maalesef sağlık çalışanları için tehdit, dayak ve ölüm haline dönüşmüştür.

Son olarak meslektaşımız Prof. Dr. Erdal Coşkun, bir sağlık personeline uygulanan sözlü şiddeti önlemeye çalışırken hasta yakınları tarafından darp edilmiş ve tehditlere maruz kalmıştır. Sağlık personelimize ve meslektaşımıza uygulanan şiddeti Denizli Tabip Odası olarak kınıyoruz.

Hükümet, siyasetçi ve yöneticiler sağlık çalışanlarını itibarsızlaştıran, hedef gösteren, kışkırtıcı davranış ve açıklamalardan bir an önce vazgeçmelidirler. Denizli Tabip Odası olarak sağlık alanında şiddet ortamını hazırlayan tüm olumsuzluklara karşı acilen gerekli yasal önlemlerin alınmasını talep ediyoruz”.