Tokat'ta Hekime Yönelik Şiddet

Tokat Devlet Hastanesi'nde Görevli Kardiyoloji Uzmanı Dr. H.A.B. hasta yakınları tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradı.

25 Haziran akşamı Tokat Devlet Hastanesi'nde görevli hekim, Kardiyoloji Servisi'nde (ziyaret saati olmamasına rağmen) içlerinden biri 6 yaşında bir çocuk olan yaklaşık 10 kişilik ziyaretçi grubuyla solunum izolasyonu gerektiren bir hastanın odasına giren vatandaşları "hastane ortamının çocuklarının sağlığı için uygun olmadığı" konusunda uyardığı için saldırıya uğradı.

Saldırı sonrası kısa süreli bilinç kaybına uğrayan Dr. H.A.B kendine geldiğinde saldırganlardan şikayetçi oldu.

Tokat Tabip Odası Başkanı Dr. Bilal Durmaz, Genel Sekreteri Dr. Yunus Emre Bulut ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İlker Kaya, TTB Genel Sekreteri Dr. Bayazıt İlhan olayın ardından saldırıya uğrayan hekime geçmiş olsun dileklerini ilettiler ve olayın takipçisi olacaklarını söylediler.

Tokat Tabip Odası tarafından yapılan basın açıklamasında ise “Tabip Odası olarak sağlık çalışanlarına uygulanan sözlü ya da fiziki her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu ve bu gibi istenmeyen olayların sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz” denildi.