Hacettepe Sağlık Zirvesi Başladı

Türkiye'de sağlıkla ilgili tüm fakülteleri bir araya getiren ilk öğrenci organizasyonu olan Hacettepe Üniversitesi Sağlık Zirvesi, 13 Mayıs 2014 tarihinde Hacettepe Kültür Merkezi'nde başladı.

İki gün sürecek Sağlık Zirvesi’nin ilk gününde, TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Bayazıt İlhan’ın da katılımı ile “Meslekler Arası İletişim” konulu bir oturum düzenlendi.

Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Süleyman Güneş, Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkanı Dr. Fzt. Bülent Elbasan, Ankara Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dişhekimi A.R. İlker Cebeci, Ergoterapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Hülya Kayıhan, TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Dr. Bayazıt İlhan, Odyoloji Konuşma – Ses Uzmanları Derneği Başkanı Dr.Ody. Özlem Konukseven, Türk Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülten Koç ve Türkiye Diyetisyenler Derneği Başkan Yardımcısı Uzm. Dyt. Ümran Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı oturumda, sağlık alanındaki emek ve meslek örgütlerinin ortak sorunlarına ve taleplerine yönelik birlikte yürüttüğü faaliyetler anlatıldı.

TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Dr. Bayazıt İlhan yaptığı konuşmada; sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, güvencesiz çalışma, performans sistemi, niteliksiz eğitim ve mesleki bağımsızlık konularında yaşanan sorunlara değinerek, sağlık alanında yaşanan sorunlara karşı diğer sağlık alanındaki meslek örgütleri ile birlikte çözüm üretebilmenin önemine vurgu yaptı.

Meslek örgütleri olarak öncelikle halkın sağlık hakkını savunduklarını belirten Dr. İlhan, yaklaşık 10 yıldır sağlık meslek örgütleri ile birlikte örgütledikleri eylemler ve etkinlikler hakkında da bilgi verdi.

Dr. İlhan, sağlık alanında yaşanan sorunlara karşı dayanışmanın ve örgütlenmenin önemini vurgulayarak, öğrencileri örgütlemeye ve birlikte mücadeleye çağırdı.