TTB ve ATO'dan Yatağan işçilerine ziyaret

TTB ve Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu, Yatağan işçilerine destek ziyaretinde bulundu.

Tes-İş ve Türkiye Maden İşçileri sendikalarına bağlı işçilerin, termik santral ve maden ocaklarının özelleştirilmesine karşı 10 Nisan’dan bu yana Özelleştirme İdaresi Başkanlığı karşısındaki Kurtuluş Parkında tuttukları direniş nöbeti devam ediyor. Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu, Türk Tabipleri Birliği ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası temsilcilerinden oluşan bir heyet, 07 Mayıs 2014 Çarşamba günü işçileri ziyaret ederek mücadelelerine verdikleri desteği ifade etti.

Destek için gelenleri alkışlarla ve “Direnişe Devam Yatağan’a Selam” sloganları ile karşılayan işçiler yaptıkları konuşmalarla kararlılıklarını vurguladılar. Tes-İş Sendikasından Kemal Özcan, Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santral ve maden ocakları adına 5 bin işçinin temsilcisi olarak burada nöbet tuttuklarını dile getirerek, “Mücadele edenler belki her zaman kazanamazlar ancak kazananlar hep mücadele edenler olmuşlardır” diye konuştu. 17 Aralık’tan bu yana hükümetin meşruiyetinin kalmadığını ve ekonomik kararlar alamayacağını söyleyen Özcan, yapacakları ihaleleri tanımadıklarının da altını çizdi.

Daha sonra söz alan TTB Genel Sekreteri Dr. Bayazıt İlhan ise, Cumhuriyet’in tüm kazanımlarının birer birer satıldığını ve bu şekilde kamudan özel sermayeye kaynak aktarıldığını belirterek, işçilerin saygın mücadelelerine verdikleri desteği ifade etti. Açıklamaların ardından Ankara Tabip Odası yöneticileri işçilerle sohbet ederek devam eden süreç hakkında bilgi aldılar.