Tıbbın Duayenlerinden Prof. Dr. Semih Baskan Emekli Oldu

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi (AÜTF) Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semih Baskan, AÜTF Morfoloji Binası Abdülkadir Noyan Konferans Salonu’nda 30 Nisan 2014 tarihinde düzenlenen görkemli bir törenle emekli oldu.

Mesleki başarılarının yanı sıra entelektüel kişiliği ile de takdir edilen Prof. Dr. Semih Baskan’ın emeklilik törenine; TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, AÜTF Dekanı Şehsuvar Ertürk, Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Yekta Güngör Özden’in yanı sıra çok sayıda öğretim üyesi,  Prof. Dr. Semih Baskan’ın meslektaşları, öğrencileri ve dostları katıldı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Burada olmaktan onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu salonda köklü bir üniversitenin, köklü bir tıp fakültesinin ruhunu ve kokusunu hep beraber aldık. Bunu özlüyoruz maalesef ama bu salon beni umutlandırdı. Bu salondan yayılan ruh ve enerji, tıbbın hiçbir zaman geriye gitmeyeceğini, her zaman daha ileriye gideceğini hissettirdi.  Semih abiye gelince, Türk Tabipleri Birliği çok önemli bir okuldur. Bu okulunda çok iyi öğretmenleri olmuştur. Semih abi de bu öğretmenlerden biridir. Semih abi herkesin abisidir. Ve bu abilik saygıyla alınan bir abiliktir. Semih abi herkesin olmak istediği ve olmak isteyeceği önemli bir rol modeldir. Umarım bundan sonra da Semih abi gibi birçok kişi de tıbba hizmet eder".