Nusret H. Fişek Anıldı

Halk Sağlığı Önderi Prof. Dr. Nusret H. Fişek ölümünün 23. ve doğumunun 99. yıldönümünde anıldı. Türk Tabipleri Birliği Prof. Dr. Nusret Fişek Etkinlikleri 03 Kasım 2013 Pazar günü Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında düzenlenen “Sağlık Sorunlarında Günceller” konulu panelde Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Muzaffer Eskiocak ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Onkoloji Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Tezer Kutluk sunum yaparken, “Düşünce Ortamı: Yüksek Sesle Söyle” başlıklı etkinliğe Prof. Dr. Erendiz Atasü,  Doç. Dr. Tuğrul Katoğlu, Bülent Tanık ve  Ercan Bölükbaşı konuşmacı olarak katıldı.

Etkinlik çerçevesinde Prof. Dr. Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü de verildi. 22 yıldır verilen Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü'ne bu yıl Prof. Dr. Ayşe Yüksel (100.Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Öğretim Üyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkan Yardımcısı) değer bulundu.

Çocuğun İnsan Hakları Ödülü ise bu yıl sanayide çalışan çıraklara, barınma, beslenme ve eğitim olanakları sağlayan, “Akdeniz Sanayi Kültür Merkezi” çalışması nedeniyle, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne verildi.

Etkinlikte daha sonra sosyal sorumluluk bilinciyle fırçalarını ve tuvallerini çalışan çocuklar için kullanan 15 ressama “Çocuk Dostu Belgeleri” takdim edildi. Etkinlik Günay Tuskaya’nın Piyano Resitali ile son buldu.