Taksim Özgürleşti Sıra Meslektaşımız Dr. Cem Çoşkun’da?

altTÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI PROF. DR. ÖZDEMİR AKTAN VE BERABERİNDEKİ HEYET HAKSIZ YERE 105 GÜNDÜR TUTUKLU BULUNAN DR. CEM ÇOŞKUN’U KANDIRA’DA ZİYARET ETTİ…

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. A.Özdemir Aktan, İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali Özyurt ve Kocaeli Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Burhan Çağlar Usta’dan oluşan heyet Kocaeli eski Tabip Odası Başkanı Dr. Cem Çoşkun’u  Knadıra’da  yatmakta olduğu  Kocaeli 1 Nolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda ziyaret etti.

Kapalı olarak yapılan görüşmede meslektaşımızın yanında olduğumuzu, her türlü hukuki desteği vermeye devam edeceğimizi, tutuksuz olarak yargılanması için kamuoyu oluşturacağımızı ve iddianamenin bir an önce hazırlanması için yargıyı uyarmaya devam edeceğimizi söyledik.

Diğer tutuklamalarda olduğu gibi Dr. Cem Çoşkun olgusunda da ne yazık ki;

İddianamenin ne zaman hazırlanacağını,

Duruşmanın ne zaman başlanacağını,

Tahliye işleminin ne zaman gerçekleşeceğini,

Dava açılırsa davanın ne zaman biteceğini ve

Beraat zamanını bilemiyoruz.

Meslektaşımız 52 yaşında ve 28 yıldır aktif olarak hekimlik yapıyor. Kocaeli ilinde binlerce insanı yaşama kavuşturan tüm hayatı halkın sağlık hakkı mücadelesi içinde geçen ve daha güzel bir dünya için yüreği atan Dr. Cem Çoşkun evli ve 2 çocuk babasıdır.

En temel insan hakkı olan özgürlüğün kısılmasının daha ne kadar süreceğini kestiremediğimiz meslektaşımız Dr. Cem Çoşkun’un bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Polis ifadelerinde ve savcılıkta suç unsuru olarak gösterilen;

Bir meslek örgütü olan Kocaeli Tabip Odasına başkanlık etmek,

Demokratik bir hak olan sendikal faaliyetlerde bulunmak,

Üyesi olduğu kuruluşların çağrısıyla düzenlenen basın açıklamalarına katılmak,

Emek Bayramı olarak ilan edilen 1 Mayıs’a üyesi olduğu TTB flaması altında katılmak gibi sudan bahanelerle özgürlüğü elinden alınan meslektaşımızın özgürlüğüne kavuşması en temel talebimizdir.

52 yaşında, yeri yurdu belli, hekimlik mesleği gibi yüce bir mesleğin üyesi olarak mesleğini yapma hakkı elinden alınan meslektaşımız Dr. Cem Çoşkun’un hemen şimdi olması gereken yer olan;

Ailesine,

Eşine,

Çocuklarına,

Arkadaşlarına,

Dostlarına kavuşturulmasını temenni ediyoruz.

Bu arada belirtmek isteriz ki Dr. Cem Çoşkun’u sağlıklı, güler yüzlü, dinç ve umutlu görmekten mutlu olduğumuzu ortak mücadele alanımız olan sağlık hakkı mücadelesinde bir an önce yanımızda olma dilediğimizi ilettiğimizi kendisininde heyecanla bu anın gelmesini ve özgürleşip demokratik mücadelesini bırkatığı yerden devam ettireceğini söyledi.

Tüm dostlarına, meslektaşlarına ve kendisini yalnız bırakmayan Türkiye’li sağlık çalışanlarına bin selam gönderdiğini iletmemizi isteyen Cem arkadaşımızla bizlerde gözleri yaşlı olarak vedalaştık…