Gaziantep’de Dr. Ersin Arslan bir hasta yakını tarafından bıçaklandı

altGaziantep’te göğüs cerrahisi uzmanı olarak görev yapan Dr. Ersin Arslan, bugün görev yaptığı Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde ameliyattan çıktıktan sonra serviste dinlenirken, 10 gün önce yaşamını yitiren bir hastasının 17 yaşındaki torunu tarafından arkasından bıçaklandı. Ağır yaralanan Arslan acilen ameliyata alındı. Arslan’ın durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Arslan’ın bıçaklanması hekimler ve sağlık çalışanları arasında infial yarattı. Gaziantep Tabip Odası’nın öncülüğünde Arslan’ın görev yaptığı hastanenin önünde toplanan hekimler ve sağlık çalışanları buradan Gaziantep Valiliği’ne doğru sessiz yürüyüşe geçmeye hazırlanıyorlar.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, olayın haber alınmasının hemen ardından Gaziantep Valisi Erdal Ata’yı arayarak, saldırganın yakalanarak gerekli sürecin başlatılmasını talep etti.  Hekimlerin bu konudaki duyarlılığının üst noktada olduğunu dile getiren Bilaloğlu, Valilikten de olayla ilgili her türlü tepkinin gösterilmesini beklediklerini kaydetti.