Prof. Dr. Nusret Fişek Etkinlikleri 3 Kasım'da

nfisekHalk sağlığı önderi Prof. Dr. Nusret Fişek ölümünün 21, doğumunun 97. yılında etkinliklerle anılıyor.

Prof. Dr. Nusret Fişek’in ölüm yıldönümü olan 3 Kasım’da Ankara’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlikler, saat 17.00’de İkili Konferans ile başlayacak. Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Aslan’ın kolaylaştırıcılığını üstlendiği konferansta, Yrd. Doç. Dr. Cavit Işık Yavuz “Kamu Özel Ortaklığının Sağlık Boyutu”, Avukat Özgür Erbaş da “Kamu Özel Ortaklığının Hukuki Boyutu”nu anlatacaklar.

Saat 18.00’de “Beyin Gücü Mezarlığı: Türkiye” başlıklı panel gerçekleştirilecek. Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Vakfı adına Prof. Dr. Gürhan Fişek’in kolaylaştırıcılığını yürüteceği panele, Tüm Öğretim Elemanları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Işıklı, Cumhuriyet Gazetesi Bilim Teknik Dergisi Yazarı Aykut Göker, Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Ankara Şube Başkanı Dr. Alper Akçam ile Türk Tabipleri Birliği’nden Dr. Hakan Tüzün konuşmacı olarak katılacaklar.

Saat 19.30’da Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü Töreni’nin gerçekleştirilmesinin ardından, Çalışan Çocuklar Fotoğraf ve Karikatürlerinden Oluşan Seçmeler Sergisi’ne geçilecek. Kokteyl ve Bir Barış Dinletisi ile etkinlikler sona erecek.

Prof. Dr. Nusret Fişek Etkinlikleri, Türk Tabipleri Birliği, Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı, Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı, Nükleer Tehlikeye Karşı Barış ve Çevre İçin Sağlıkçılar Derneği, Sevda Cenap And Müzik Vakfı ve Çankaya Belediyesi tarafından düzenleniyor.

Etkinlik programı için...