TTB'den TEKEL işçilerine ziyaret

alt10 Ocak Pazar günü, 27 gündür Ankara"da işlerine ve geleceklerine sahip çıkmak üzere direnen TEKEL işçilerini TTB Merkez Konseyi adına Başkan Dr. Gençay Gürsoy, İkinci  Başkan Dr. Feride Aksu Tanık ve Dr. Ali Çerkezoğlu ziyaret ederek desteklerini ifade etti.

TEKEL işçilerinin bağlı olduğu Türk-İş"e bağlı Tek-Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel ile yapılan görüşmede TEKEL işçilerine dayatılan 4-C kadrosunun başta sağlık alanı olmak üzere çalışma hayatının her yerinde değişik adlar altında çalışanlara dayatıldığı ifade edildi. Güvencesiz ve düşük ücretle çalıştırılmayı herkese kabul ettirmeye çalışanlara karşı TEKEL işçilerinin kararlı, direngen tutumunun ve başarısının herkes için çok değerli olacağının ifade edildiği görüşmede, önümüzdeki hafta binlerce işçiyle Ankara sokaklarında sabahlamayı ve açlık grevi yapmayı kararlaştırmış olan işçilere ve sendikaya TTB olarak odamız Ankara Tabip Odası ile birlikte başta sağlık gereksinimleri olmak üzer her türlü katkıyı sunmaya hazır olunduğu ifade edildi.

Toplantı çıkışında sendika önünde eylemlerini sürdüren TEKEL işçilerine hitap eden TTB Başkanı Gençay Gürsoy büyük bir coşku ve sloganlarla alkışlandı.