Meslektaşımıza saldırı

Şanlıurfa"da, Beykapısı Sağlık Ocağında görevli pratisyen hekim 28 yaşındaki Venhar Onat, bir hasta yakınının saldırısına uğradı. Onat, vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı darbeler sonrası hastanede tedavi altına alındı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Gençay Gürsoy, Dr. Venhar Onat’ı telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti. Gürsoy, hukuki süreç de dahil olmak üzere gereken her türlü desteğin, meslektaşımızla birlikte değerlendirilerek yapılacağını bildirdi.

TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Dr. Eriş Bilaloğlu da, Dr. Venhar Onat’ın yaşadığı olay ilgili olarak Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşan ile bugün sabah saatlerinde bir telefon görüşmesi yaptı. Bilaloğlu, görüşmede hekimlerin bu tür şiddet olaylarından duyduğu endişeleri dile getirdi ve bu tür olayların önlenmesi, hekim ve sağlık çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi konusundaki görüşlerini aktardı. Vali Yusuf Yavaşan da, bu tür olayları engellemek için birlikte yapılabileceklerin gözden geçirilmesine hazır olduklarını bildirdi.