Suruç katliamında yaralananların son durumu

Suruç’ta 20 Temmuz 2015 günü meydana gelen ve 32 kişinin yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan saldırıda yaralananların tedavileri de farklı hastanelerde sürdürülüyor.

Suruç’ta bulunan TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp’ten aldığımız bilgiler doğrultusunda yaralıların tedavi gördüğü hastaneler ve yaralılarla ilgili bilgiler 24 Temmuz 2015 itibarıyla şöyle:

Balıklıgöl Devlet Hastanesi: 2’si yoğun bakımda, 2’si serviste olmak üzere, toplam 4 yaralının tedavisi sürüyor. Durumu ağır olan bir kişi İstanbul’a sevk edildi.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi: 2 kişinin tedavisi sürüyor.

Özel Meydan Hastanesi: 1 kişinin tedavisi sürüyor.

500 Yataklı Devlet Hastanesi: 9 kişinin tedavisi sürüyor.

Özel Ursu Hastanesi: 3 kişinin tedavisi sürüyor.

Özel Sanmed Hastanesi: 3 kişinin tedavisi sürüyor.

Özel OSM Hastanesi: 3 kişinin tedavisi sürüyor.

Özel Edessa Hastanesi: 1 kişinin tedavisi sürüyor.

Ağır yaralıların durumu

Ağır yaralı olanlardan Diyarbakır’a sevk edilen 2 kişiden 1’inin Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, diğerinin Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde; Gaziantep’e sevk edilen 1 kişinin Medical Park Hastanesi’nde; Ankara’ya sevk edilen 1 kişinin de Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavilerine devam ediliyor.

İstanbul’a sevk edilen 4 kişiden 1’i Medicana Hastanesi’nde, diğeri Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Ortopedi Kliniği’nde, dün Malatya’dan İstanbul’a sevk edilen 1 kişi de Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi Ortopedi Kliniği’nde tedavi altına alındı. İstanbul’a sevk edilen 4 kişiden 1’i olan Dr. Çağla Seven’in İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Reanimasyon Kliniği’ndeki tedavisi ve durumunun ciddiyeti sürüyor.

Şu anda Urfa’da toplam 2’si ağır 27 yaralının tedavisine devam ediliyor. Ağır yaralı olan 2 kişinin de sevk edilmesine çalışıldığı, Harran’da tedavi altına bulunan yaralının ambulans helikopterle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Reanimasyon Kliniği’ne sevk edildi. Özel Ursu Hastanesi'nde tedavisi sürmekte olan bir kişinin daha İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk işlemlerinin tamamlandığı belirtildi. 

Eskişehir'de Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Anabilm Dalı'nda 2 kişinin tedavilerine devam ediliyor.