10 Ekim Emek, Barış, Demokrasi Mitingi'ne davet ziyaretleri

TTB, DİSK, KESK ve TMMOB temsilcileri, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak Emek, Barış, Demokrasi Mitingi’ne davet etmek üzere HDP ve CHP’ye ziyaretler gerçekleştirdi.

KESK Eş Başkanı Lami Özgen, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, DİSK Genel Sekreteri Dr. Arzu Çerkezoğlu ve TTB Genel Sekreteri Prof. Dr. Özden Şener’den oluşan heyet, 1 Ekim 2015 günü HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Güncel gelişmelerin de değerlendirildiği ziyarette, HDP 10 Ekim’de yapılacak mitinge davet edildi. Görüşmede HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, mitinge kurumsal destek vereceklerini ifade etti. Görüşmeden sonra heyet ile ortaklaşa basın toplantısı düzenlendi.

KESK Eş Genel Başkanı Şaziye Köse, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, DİSK Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Dr. Arzu Çerkezoğlu ve TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Bayazıt İlhan'dan oluşan heyet, 2 Ekim 2015 günü de aynı konuyla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Gündeme ilişkin gelişmelerin değerlendirildiği görüşmede, aynı davet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da iletildi. Kılıçdaroğlu da 10 Ekim Mİtingi'ne destek vereceklerini ifade etti.