Yastayız, isyandayız, barışta ısrarcıyız!

Ankara’da 10 Ekim 2015 Cumartesi günü meydana gelen, milyonların emek, barış, demokrasi talebini kana bulayan büyük katliam, 11 Ekim 2015 Pazar günü Sıhhiye Meydanı’nda düzenlenen anma etkinliği ile bir kez daha lanetlendi.

Katliamın gerçekleştiği saat olan 10.05’de, olayın meydana geldiği yere karanfil bırakmak ve yaşamını kaybedenleri anmak için sabah saatlerinde Ankara Garı’nın üç ayrı girişi önünde biraraya gelen TTB, DİSK, KESK, TMMOB temsilcileri, çeşitli kurumlardan temsilciler ve vatandaşlara, olay yeri incelemenin sürdüğü ve Valiliğin emriyle Gar’ın tüm girişlerinin kapatıldığı gerekçesiyle polis izin vermedi.

Topluluk daha sonra anma töreninin gerçekleştirileceği Sıhhiye Meydanı’na yürüdü. Sıhhiye Meydanı’nda biraraya gelen binlerce insan katliamı lanetledi. TTB, DİSK, KESK, TMMOB ve düzenleyici örgütler adına KESK Eş Başkanı Lami Özgen, burada toplanan kalabalığa seslendi. Özgen, emek, barış ve demokrasi mücadelesinde geri adım atmayacaklarını, savaşa inat barışta ısrarcı olduklarını söyledi. Özgen, düzenleyici örgütler olarak katliamı protesto etmek için 12-13 Ekim 2015 Pazartesi ve Salı günleri üretimden gelen güçlerini kullanacaklarını yineledi.

Özgen’in konuşmasının ardından,  HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve CHP Milletvekili Musa Çam da birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından anma etkinliği sona erdi.