Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, TTB Merkez Konseyi’nin görevden alınması talebiyle açılan davanın 7'nci duruşması öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, parti yöneticileri ve CHP’li milletvekilleri ile görüştü.

TTB Merkez Konseyi üyeleri; ilk olarak parti genel merkezinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. CHP heyetinde CHP Genel Başkan Yardımcıları Zeliha Aksaz Şahbaz ve Gamze Taşcıer, Parti Meclisi üyesi Nazan Güneysu ve Bursa Milletvekili Kayıhan Pala yer aldı.

TTB Merkez Konseyi üyeleri; görüşmenin ardından CHP’nin TBMM’deki grubunu ziyaret ederek milletvekilleri Jale Nur Süllü, Müzeyyen Şevkin ve Mühip Kanko ile de bir araya geldi ve CHP’nin Meclis Genel Kurulu’nda başlattığı adalet nöbetine dayanışma ziyaretinde bulundu.

Gerçekleştirilen görüşmelerde Türkiye’nin karşı karşıya bırakıldığı hukuksuzlaştırma ve anayasasızlaştırma süreci üzerine değerlendirmelerde bulunulurken TTB Merkez Konseyi üyeleri; CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i yeni görevi için kutladı ve TTB Merkez Konseyi’nin görevden alınması talebiyle açılan dava hakkında CHP yönetimi ve milletvekillerine bilgi verdi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile parti yöneticileri ve milletvekilleri ise TTB’ye desteklerini ileterek davayı yerinde izleyeceklerini ve sürecinin takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Yargı alanındaki son gelişmeler ve siyasi baskıların da ele alındığı görüşmelerde, hekimlerin/sağlık emekçilerinin yürüttüğü hak mücadeleleri ile dayanışmanın önemi vurgulandı.