Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından düzenlenen ve tüm konuşmacılarının halk sağlığı uzmanlığının yanı sıra epidemiyoloji (salgın bilimi) yan dal uzmanı olduğu ilk etkinlik olma özelliğini taşıyan “Salgınlarda Seroprevalans Çalışmaları” başlıklı webinar, 18 Haziran 2020 tarihinde 20.00-22.00 saatleri arasında, TTB’nin youtube kanalında, canlı olarak gerçekleştirildi.

TTB COVID-19 İzleme Grubu üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala’nın kolaylaştırıcılığını üstlendiği webinar’a Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Epidemiyoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gül Ergör, Halk Sağlığı Üniversitesi Tıp Fakültesi Epidemiyoloji Yan Dal Eğitim Programı yürütücüsü ve Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Epidemiyoloji Mezuniyet Sonrası Program Sorumlusu Prof. Dr. Banu Çakır ile Halk Sağlığı Uzmanlığının yanı sıra 1993 yılından bu yana epidemiyoloji uzmanlığını yürüten Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu konuşmacı olarak katıldılar.

Yaklaşık 2 saat süren ve canlı yayında soruların da alındığı etkinlikte, Sağlık Bakanlığı tarafından 8-20 Haziran 2020 tarihinde yürütülen ve 150 bini aşkın hanede yapılan çalışma başta olmak üzere pandemi yönetimi epidemiyolojik yönleriyle tartışıldı.

Etkinliğe aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.