İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Dr. Kaan Erol 11 Ekim 2019 Cuma sabaha karşı, nöbeti esnasında bir başka hekim tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Öncelikle kaybettiğimiz meslektaşımız Dr. Kaan Erol’un acılı ailesine, İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki çalışma arkadaşlarına ve tüm hekim camiasına baş sağlığı diliyoruz.

Vahim olayın duyulmasının ardından Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Kaygusuz ve Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Başkanı Prof. Dr. İrfan Öztürk ile görüşerek başsağlığı dileklerini iletti ve olay hakkında bilgi aldı.

Edinilen bilgiler, basında ve sosyal medyada yer alan Dr. Kaan Erol’la fail Yavuz Sümter arasında bir husumet olduğu, olay gecesi “az hasta bakma/çok hasta bakma, az çalışma/çok çalışma” ya da başka bir nedenle tartıştıkları ve failin Dr. Kaan Erol’u aralarında çıkan kavgada öldürdüğü bilgilerini doğrulamamaktadır. Fail Yavuz Sümter’in olay gecesi hastanede nöbetçi/görevli olmadığı ve sabaha karşı yanında bir bıçakla hastaneye gelip doğrudan acil doktor odasına yönelerek cinayeti işlediği görgü tanıklarınca ifade edilmekte, edinilen bu bilgilerden taammüden bir cinayetin söz konusu olduğu anlaşılmaktadır.

Failin cinayeti hangi saikle işlediğinin yapılacak idari ve adli soruşturmalar ve yargılama sürecinde ortaya çıkarılmasını bekliyoruz.

Gencecik bir meslektaşımızı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. 

Süreci yakından takip etmeyi sürdüreceğiz.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi