Türk Tabipleri Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Dergisi’nce (TTB-STED) bu yıl 17.’si düzenlenen Fotoğraf Yarışması için başvuru süresi başladı. STED Fotoğraf Yarışması’nda bu yıl bir yenilik yaşanıyor. Yarışmacılar, bundan böyle çektikleri fotoğrafları kart baskı olarak değil, dijital olarak TTB’ye iletecekler. Yarışmaya son başvuru tarihi 24 Aralık 2018 olarak açıklandı.

Tüm sağlık çalışanları ve tıp fakültesi öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmanın 2018 yılı özel teması “sağlık çalışma ortamları” olarak belirlendi.  Her yarışmacının en fazla 5 eserle katılabileceği yarışmaya gönderilen eserlerin daha önce herhangi bir yarışmada derece almamış olması ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekiyor.

Fotoğraf sanatçıları İbrahim Demirel, Mehmet Gökağaç, Hafize Kaynarca, Mehmet Beyazova, TTB Temsilcisi Gülriz Erişgen ve STED Temsilcisi Orhan Odabaşı’ndan oluşan Seçici Kurul, değerlendirme toplantısını 28 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Yarışma sonuçları 2 Ocak 2019’da açıklanacak ve seçilen eserler 11-15 Mart tarihlerinde sergilenecek.

Yarışma koşulları için tıklayınız.