Osmaniye Devlet Hastanesi’nde 12 Nisan 2021 günü önceden randevu almamasına karşın polikliniğe gelen bir savcının uygun olmayan söz ve davranışlarına maruz kalan meslektaşımız, “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla hakkında açılan davada 15 Aralık 2022 günü beraat etmişti.

Beraat kararının ardından savcının bu defa da “iftira” iddiasıyla suç duyurusunda bulunması üzerine açılan davanın ikinci duruşması 18 Nisan 2024 günü Osmaniye 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Müşteki savcı aynı binada olmasına karşın duruşmaya gelmezken, meslektaşımız ve avukatı duruşmada hazır bulundu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı, Merkez Konseyi üyesi Dr. Kazım Doğan Eroğulları, Osmaniye Tabip Odası yöneticileri ve aktivistleri ile meslektaşımızın ailesi ve yakınları da duruşmaya katılım sağladı.

Meslektaşımızın avukatı dosyadaki usul eksikliklerine ilişkin ayrıntılı bir beyan sunarken; “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla açılan ve beraat ile sonuçlanan davada “iftira” suçlamasının da yer aldığına dikkat çekti, aynı suçtan ikinci bir yargılamanın yapılamayacağını vurguladı.

Dava, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için 24 Haziran 2024’e ertelendi.