Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi Dr. Çiğdem Arslan ve Okul Sağlığı Çalışma Grubu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerine tam zamanlı yüz yüze eğitim ile ilgili 20 Eylül 2021 günü bir sunum yaptı.

Okulların salgında ana yayılma merkezleri arasında bulunmadığını belirten TTB Okul Sağlığı Çalışma Grubu üyeleri, okulların kapalı kalmasının çocuk ve gençlerin ruhsal, sosyal ve bedensel sağlığına dönük olumsuz etkilerini sıraladı.

“Uzaktan eğitim” uygulamasının, öğretme ve öğrenmenin gerektirdiği beraberlik ve işbirliği koşullarını sağlamadığını da kaydeden TTB Okul Sağlığı Çalışma Grubu üyeleri sunumun son bölümünde ise okulların açık tutulması için alınması gereken önlemleri sıraladı. Sunumda “Tam zamanlı yüz yüze eğitimin kesintisiz bir şekilde devam etmesi için çağrımız: Toplumda aşılamaların bir an önce tamamlanması ve sınıf mevcutlarının 30’un altında tutulması için gerekli düzenlemelerin yapılması şarttır. Bunun için hükümete sorumluluklarını hep beraber bir kez daha hatırlatmak gerekir” denildi.

TTB Okul Sağlığı ve Pandemi çalışma gruplarının hazırladığı “Okullar Açılırken” başlıklı 13’üncü Pandemi Bülteni için tıklayın.