16 Ocak 2024 günü aramızdan ayrılan Türk Tabipleri Birliği (TTB) İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Kolu Başkanı ve Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Metehan Akbulut, 17 Ocak 2024 Çarşamba günü Antalya’da düzenlenen törenlerin ardından toprağa verildi.

Emek, demokrasi ve sağlık hakkı mücadelesinin her alanında uzun yıllardır mücadele eden Akbulut için Konyaaltı Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene Akbulut’un ailesi, yakınları, meslektaşları, sağlık emekçileri ve sevenleri katıldı.

Yüzlerce kişinin Akbulut’u karanfiller eşliğinde son yolculuğuna uğurladığı törende TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Dr. Vedat Bulut ve TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Nursel Şahin, TTB adına söz aldı. Akbulut’un yaşamı boyunca sürdürdüğü mücadelenin ve yürüttüğü çalışmaların unutulmayacağını belirten Bulut ve Şahin, Akbulut’un hekimlerin mücadelesinde ve yüreğinde yaşamaya devam edeceğini, adının ise anısına düzenlenecek işçi sağlığı etkinlikleri ile yaşatılacağını söyledi.

Törende söz alan meslek örgütleri, sendikalar ve siyasal partilerin temsilcileri ise Akbulut’un sağlık hakkı mücadelesinin yanı sıra edebi çalışmalarına da vurgu yaptı.

Dr. Metehan Akbulut’un naaşı evinde yapılan uğurlamanın ardından Ermenek Mahallesi Mezarlığı’na defnedildi.