Füsun Sayek XI. Sağlık ve Kültür Etkinlikleri 31 Temmuz – 25 Ağustos 2017 tarihlerinde Hatay’ın Arsuz ilçesinde gerçekleştirilecek.

Türk Tabipleri Birliği’nin eski başkanlarından Füsun Sayek’in anısına on bir yıl önce ailesi tarafından başlatılan etkinlikler, her yıl daha zenginleşerek, gelişerek sürüyor. Bu yıl da konser, sergi, söyleşi, çalıştay ve sağlık taramalarından oluşan yoğun ve zengin bir etkinlik programı katılımcılarla buluşacak.

Mülteci Sağlığı ve Birlikte Yaşamak

Etkinlikler kapsamında 5 Ağustos 2017 Cumartesi günü Mültecilerin Sağlık Hakkı ve Sağlık Hizmetlerine Erişimi Çalıştayı ile Mülteci Sağlığı ve Birlikte Yaşamak başlıklı panel gerçekleştirilecek. Hatay’ın son yıllarda Türkiye’nin en fazla göç alan kentlerinden biri olması ve çok sayıda göçmenin yaşıyor olması çalıştayın ve panelin önemini daha da artırıyor.

Saat 10.00-16.00 arasında gerçekleştirilecek çalıştayın ardından, saat 18.00’de panele geçilecek. Kolaylaştırıcılığını Prof. Dr. Feride Aksu Tanık’ın yapacağı panele Prof. Dr. Cem Terzi, Prof. Dr. Tacettin İnandı ve Av. Ayşegül Karpuz konuşmacı olarak katılacaklar. Prof. Dr. Cem Terzi’nin Halkların Köprüsü Derneği’nin çalışmaları üzerinden İzmir deneyimini, Prof. Dr. Tacettin İnandı’nın Hatay’da göçmenlerin durumunu aktaracağı panelde, Av. Ayşegül Karpuz da konunun hukuki boyutları hakkında bilgi verecek.

Etkinlik programı için tıklayınız.