Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin Seçimli Genel Kurulu 22 Ekim 2016 tarihinde Girne’de gerçekleştirildi. Türk Tabipleri Birliği’ni İkinci Başkan Prof. Dr. Sinan Adıyaman ve Genel Sekreter Dr. Sezai Berber’in temsil ettiği Genel Kurula KKTC Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ve Meclis Başkanı Sibel Siber katıldılar.

Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Sezai Berber, burada yaptığı konuşmada, Dünya Tabipleri Birliği Genel Kurulu’nun 2019 yılında Türkiye'de yapılacağını belirterek, bunun bir ilk olduğunu kaydetti. Berber, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ile Genel Kurul’da birlikte olmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Türkiye'de sağlık ortamının durumu hakkında bilgi veren Berber, sistemin ciddi bir tahribat içinde bulunduğunu kaydetti. Berber, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu tahribatın daha da belirginleştiğini belirtti.

Sezai Berber konuşmasında, iki kurumun dayanışma içinde çalışmasının önemine vurgu yaptı.

Genel Kurul’da, KTTB’nin yeni başkanlığına Dr. Kenan Arifoğlu seçildi. Arifoğlu görevi eski başkan Dt. Filiz Besim’den devraldı.