TTB Merkez Konseyi Başkanlarından Dr. Füsun Sayek anısına doğum gününün olduğu Ağustos ayı boyunca Arsuz’da gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü “TTB Füsun Ablasını Konuşuyor” başlıklı etkinlik yapıldı.

İskender Sayek Kültür Evi’nde  18.00-19.30 saatleri arasında gerçekleştirilen etkinliğe TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, TTB İkinci Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, TTB Genel Sekreteri Dr. Sezai Berber, TTB Merkez Konseyi üyeleri Dr. Selma Güngör, Dr. Şeyhmus Gökalp, Dr. Bülent Nazım Yılmaz, Dr. Yaşar Ulutaş ve Prof. Dr. Taner Gören, eski TTB Merkez Konseyi Başkanları Dr. Eriş Bilaloğlu ve Dr. Bayazıt İlhan, eski TTB Merkez Konseyi üyeleri, TTB aktivistleri ve TTB çalışanları, bölge tabip odalarından yöneticiler ve hekimler, DİSK Genel Sekreteri Dr. Arzu Çerkezoğlu, başta eşi Prof. Dr. İskender Sayek, kızları Selin Sayek Böke ve Aylin Sayek olmak üzere Dr. Füsun Sayek’in ailesi ve Arsuzlular katıldı.

Dr. Eriş Bilaloğlu’nun kolaylaştırıclığında gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Dr. Füsun Sayek ile TTB çatısı altında çeşitli zamanlarda biraraya gelmiş, beraber çalışmış isimler Sayek’i ve onun TTB’ye kattıklarını anlattılar. Kimi şiir sevgisinden bahsetti Füsun Sayek’in, kimi renkli kişiliğinden… Kimi müzik zevkinin geniş yelpazesinden söz etti, kimi anaçlığından, tüm ortamları birleştirme özelliğinden, kimi eşi İskender Sayek’e duyduğu büyük aşktan… Tüm konuşmalarda Füsun Sayek’e duyulan sevgi, saygı ve özlem vurgulandı.

Toplantının sonunda duygularını dile getiren Dr. Füsun Sayek’in kızı Selin Sayek Böke de, tüm paylaşılanlar için konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür etti.

Toplantının ardından, Dr. Zafer Mutlu ve besteci-orkestra şefi Musa Göçmen tarafından hazırlanan “Yüzyılın Şarkıları” başlıklı konser gerçekleştirildi.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, konser öncesinde yaptığı konuşmada, Füsun Sayek’in TTB için çok özel bir anlamı bulunduğu belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yüzyılın en etkileyici şarkılarından oluşan seçkilerini Dr. Füsun Sayek için seslendiren Mutlu ve Göçmen, dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Etkinlik, Prof. Dr. İskender Sayek’in, başta etkinliği düzenleyen TTB’ye, tüm konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür eden konuşmasının ardından sona erdi.