TTB Merkez Konseyi’nin Kadın Hastalıkları ve Doğum Yan Dal Uzmanlık Sınavı sonuçlarının açıklanmasının gecikmesiyle ilgili gelen şikayetler doğrultusunda ÖSYM nezdinde yaptığı başvurunun ardından, söz konusu sınavın sonuçları açıklandı.

TTB Merkez Konseyi, 2015 Aralık ayında gerçekleştirilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Yan Dal Uzmanlık Sınavı’na ilişkin itirazların mahkemece sonuçlandırılmış olmasına ve sonucun 10 Mayıs 2016 tarihinde ÖSYM’ye ulaştırılmış olmasına karşın, yerleştirmelerin halen yapılmamasıyla ilgili olarak ÖSYM Başkanlığı’na yazı gönderdi.

TTB Merkez Konseyi’nin 7 Haziran 2016 tarihinde ÖSYM Başkanlığı’na gönderdiği yazıda, “İlgili alanda mahkemenin sonuçlanıp sonuçlanmadığı bilgisinin tarafımızla paylaşılması ve sınavın üzerinden altı ay geçmiş olması nedeniyle, mahkeme sonuçlandıysa adayların daha fazla mağdur olmamaları için yerleştirmelerin bir an önce yapılması beklentimizi iletiriz” denildi.

ÖSYM, TTB’nin başvurusunun ardından, 8 Haziran 2016 günü, Kadın Hastalıkları ve Doğum Yan Dal Uzmanlık Sınavı sonuçlarını açıkladı.

ÖSYM’ye gönderilen yazı için tıklayınız…