Gaziantep-Kilis tabip odasından bir heyet 20 Nisan 2016 günü, oksijen tankına Suriye'den fırlatılan füzenin isabet ettiği Kilis Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca ve tabip odası temsilcilerinden oluşan heyet, öncelikle meslektaşlarına geçmiş olan dileğinde bulundu. Heyet daha sonra, can güvenliği konusunda tedbir alınmasını da içeren taleplerini yetkililere iletti.

Dr. Hamza Ağca, konuyla ilgili olarak verdiği bilgide, hekimler ve sağlık çalışanlarının yaşananlar dolayısıyla son derece gergin, tedirgin ve endişeli olduklarını belirterek, olayın gerçekleştiği gün iş bıraktıklarını anlattı. Hastane içerisinde bazı önlemlerin alındığını ve alınacağını belirten Ağca, füzenin geldiği yöndeki polikliniklerin yerinin değiştirileceğini, bazı polikliniklerin bodrum kata indirileceğini kaydetti. Ağca, vatandaşların kentten göç ettiğine ve bu nedenle hasta başvurusunun da azaldığına dikkat çekti. Ağca, “Yetkililer ikna edici açıklama yapamıyorlar. İş güvenliğini, can güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz. Hatta mümkünse füze menzili dışında sahra hastanesi yapılmasının da can güvenliğinin sağlanması açısından uygun bir tedbir olarak görüyoruz” diye konuştu.