Öğretmenlerin ve eğitim emekçilerinin küresel sendikası Eğitim Enternasyonali (EI) ve Eğitim Enternasyonali Avrupa Bölge Örgütü (ETUCE) Eğitim-Sen’e yaptığı ziyaret kapsamında, Türkiye’de çeşitli temaslarda bulundu.

EI/ETUCE delegasyonu, Eğitim Sen temsilcileriyle birlikte 16 Şubat 2016 günü TTB’yi ziyaret etti. Görüşmeye TTB adına Merkez Konseyi üyeleri Doç. Dr. Deniz Erdoğdu ve Dr. Filiz Ünal katıldılar. Heyet, Cizre, Silopi, Sur ve Nusaybin’de yaşanan sokağa çıkma yasakları ve bölgede sağlık çalışanları ile sağlık hizmetlerinin durumuna ilişkin bilgi aldı, bölgedeki sağlık hakkı ihlalleri değerlendirildi.

Görüşmeye, EI/ETUCE Delegasyonu adına KKTC DAU-SEN’den Fatih Bayraktar, KTOEOS’dan Fikret Deniz ve Tahir Gökçebel, KTÖS’den Şener Elçil, Danimarka DLF’den Niels Lykke Lynnerup, Fransa SNES-FSU’dan Jean-Hervé Cohen, Almanya GEW’den Süleyman Ateş ve Manfred Brinkmann, Yunanistan OLME’den Panagiota Ioannidou ve Pavlos Antonopoulos, Hollanda AOB’den Walter Dresscher, İsveç Lärarförbundet’den Anders Johansson, İngiltere NASUWT’dan Abdullah Muhsin ve Graham Dawson, EI/NUT’dan Christine Blower ve EI/ETUCE Sekreteri Nicolas Richards katıldılar.