Giriş

Uluslararası Kimyasal Kontrol Rehberi, çalışma ortamında zararlı ve tehlikeli kimyasallara karşı koruma şemasını tasvir eder. Gelişmekte olan ülkelerdeki küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler) için tasarlanmıştır. Geçerli sayfalardan, bu şemayı izlemenize yardımcı olması amaçlanmıştır.

Belirli koşullar altında bir maddenin güvenli bir şekilde taşınması için ilgili talimatları (kılavuz formları) bulmak için bir prosedür tanımlanmıştır.

Bazı sık kullanılan solventler için, “Sık Kullanılan Solventler” bölümü aracılığıyla bir kısa yol sağlanırken, böcek ilacı kullanıcıları “Pestisitler” başlığı altında derlenen kimyasal kontrol formlarının listesine erişebilirler.

Solunumsal Koruyucu Donanım (SKD) hakkında bilgiler “Solunum Maskeleri” başlığı altında bulunabilir ve diğer güvenlik ve çevresel riskler sırasıyla “Güvenlik Konuları” ve “Çevre” bölümlerinde ele alınmaktadır.

Kılavuz formlarının tam listesi “Kılavuz Formları” başlığı altında bulunabilir ve rehber tam olarak görülebilir.

Son olarak, mevcut derlemenin taslak niteliğinde olduğunu vurgulamak isteriz. Yorumlarınıza, kullanmaya karar verenlere daha faydalı olacak şekilde önem vereceğiz. Şimdiden teşekkür ederiz.

ISBN: 978-605-9665-24-7