Van’daki depremle ilgili olarak meslektaşlarımıza duyuru

ttbVan Erciş Merkez"de meydana gelen deprem nedeniyle kaybettiklerimizin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Deprem öğrenilir öğrenilmez TTB Olağandışı Durumlarda Sağlık Hizmetleri (ODSH) Kolu, 2"si TTB Merkez Konseyi üyesi olmak üzere 5 kişiden oluşan bir hızlı değerlendirme ekibini bölgeye yönlendirmiştir. Söz konusu ekip durumla ilgili değerlendirme yapacak olup, takiben TTB"nin sürece katkısı için neler yapılacağı belirlenecektir.

Depremin duyulmasından sonra çok sayıda hekim ve sağlık çalışanı ile bölgedeki kimi özel sağlık kuruluşları TTB"yi arayarak neler yapabileceklerini sormaktadırlar. Bilindiği gibi bu tür durumlarda belirli bir disiplin içerisinde davranılması, arzu edilen yardımların yapılmasında özel bir öneme sahiptir. O nedenle meslektaşlarımızdan koşulları uygun olanların, gönüllü olarak gidebileceklerin ad, soyad, iletişim bilgileri (cep telefonu, mail adresi vd.) ve varsa uzmanlık alanları ile bu gibi durumlara yönelik tecrübelerini belirten kısa bir bilgi notunu yonetim@ttb.org.tr adresine iletmeleri rica olunur. TTB Merkez Konseyi Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçerek, bölgede sağlık hizmetlerinin düzenli biçimde sunulmasına katkı sağlanacaktır.