Sayfa yükleniyor...


00 gün 00 saat 00 dakika 00 saniyedir
özgürlüğünden yoksun!

Dr.

ŞEYHMUS GÖKALP

Şeyhmus GÖKALP 1977 yılında Mardin’in ilçesi olan Nusaybin’de, çatışma ve yoksulluğun adeta kader olduğu bir coğrafyada dünyaya gelir.

Henüz 3-4 yaşlarındayken, 12 Eylül Askeri Darbesinden kısa bir süre sonra babası işçi olarak Beyrut’a gider, iç savaşın ve çatışmaların içinde mahsur kalan babasından uzun süre haber alamazlar. Şeyhmus Nusaybin’de olumsuzluklar içinde ilkokulu bitirir. Ortaokul eğitimini yine kısıtlı imkânlarla gittiği Nusaybin Yatılı Bölge Okulunda tamamlar.
1980’lerin sonunda daha çocuk yaştayken ekonomik nedenlerle mevsimlik işçi olan ailesiyle birlikte Kocaeli, Manisa ve ardından İzmir’e giderek fındık bahçelerinde, pamuk tarlalarında çalışır, simit satar. İşçilerin, yoksulların ezilmişliğini görmekle kalmaz kendisi de tadar.
Lise öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşir.
2002 yılında 24 yaşında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra genç bir hekim olarak Diyarbakır’a yerleşir.

devamı

HABERLER

Gaziantep-Kilis Tabip Odası: Dr. Şeyhmus Gökalp’in Adil Yargılanma İsteği Anayasal Bir Haktır

Gaziantep-Kilis Tabip Odası: Dr. Şeyhmus Gökalp’in Adil Yargılanma İsteği Anayasal Bir Haktır

Gaziantep-Kilis Tabip Odası, 23 Kasım 2020’de tutuklanan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yüksek Onur Kurulu üyesi ve 2014-2018 dönemi Merkez Konseyi üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp’in serbest bırakılması talebiyle 19 Ocak 2021 günü bir basın toplantısı düzenledi.

TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Kazım Doğan Eroğulları ile Gaziantep-Kilis Tabip Odası Yönetim Kurulu ...

Meslek etik ilkelerini ve iyi hekimlik değerlerini ödünsüz savunan meslektaşımız ve çalışma arkadaşımız Dr. Şeyhmus Gökalp’in suçsuz olduğunu biliyor, bir an önce salıverilmesi ve hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı alınması umudumuzu koruduğumuzu ve yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

TTB