Haydi G(ö)REV’e!

Aile hekimleri halkın sağlığı için dün olduğu gibi bugün de yarın da bu topraklarda hizmet vermeye devam edecek!

Yüzyıllardır bu topraklarda, vebayı, kızılı, trahomu, sıtmayı, çocuk felcini, kolerayı, kızamığı yenmek için var gücüyle mücadele etmiş, şimdide COVID-19’u yok etmek için çabalayan birinci basamak hekimleri ve diğer sağlık çalışanları öyle kolay kolay memleketini terk edip bir yerlere gitmez.

Doğumda yaşamını yitirmeyen, sağlıklı bebeğini doğuran her kadın, salgından kurtulan her bebek, her can, birazcık bile sağlığı bozulmadan gülümseyen büyüklerimizin varlığı bize en büyük mükâfattır.

Sözümüz, koruyucu sağlık hizmetleri yerine sağlık hizmetlerini piyasalaştıran, tıbbi şirketlerin karlarını büyütenleredir. Aile hekimleri, salgında gerçek vaka sayılarını açıklamasın, aşılar yetersiz söylemesin diye aile hekimlerine ceza yönetmelikleri dayatan, işten atmayla tehdit edip susturmayı deneyenlere sözümüz var.

Aile sağlığı merkezlerine elinde silahıyla girip, hemşire arkadaşımızı öldürecek düzeye gelen sağlık çalışanlarına şiddeti durdurmaya niyeti olmayanlara, her saat her şeyin fiyatının katlandığı derin yoksullaşma döneminde fakirleşiyoruz maaşlarımız yetmiyor dediğimiz için bizleri gözden çıkaranlara sözümüz var.

Hiçbir yere gitmiyoruz! 

Halkımızın ve kendimizin temel yaşam hakkını korumaya, iyileştirmeye, savunmaya ve bunun için mücadele etmeye devam edeceğimizin sözünü veriyoruz. 14-15 Mart'ta Tıp Bayramımızda verdiğimiz mücadele sözüyle; Haydi G(ö)REV'e!

TTB Aile Hekimliği Kolu