sayi1200.gif (1699 bytes) 

İletişim

            Merhaba,

            Size iki tane fotoğraf gönderiyorum. Bir tanesi aşı günlerinden, Bahsin köyünde çekmiştim, diğeri ocağa getirilen bir bebeğin, "zatüre" olduğu için bıçakla çizilmiş ve nanelenmiş, bu bölgede çok yaygın bir uygulama bazen sigara yanığına da rastlıyoruz. İlk zamanlar çığlığı bastığım bu durum karşısında artık belki de alıştığımdan sakince anne ve babasını ikna etmeye çalışıyorum. Genelde bu izlerin sayısı annenin çaresizliğiyle  -eşi burada değil, yoksul, Türkçe bilmiyor vs-doğru orantılı olarak artıyor. 

            Selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

            Dr. Nihan Keysan/Hatay

            Sevgili STED,

            Yazar kadronuzu ve derginin basımında emeği geçen tüm insanları kutluyorum.

            Bir doktor arkadaşımda gördükten sonra derginizi okuma olanağı buldum. Askerlik yaptığım Güneydoğu'nun vahşi ve el değmemiş güzelliğiyle hiç bir yerin boy ölçüşebileceğini sanmıyorum. Selam ve sevgilerimle.

            Dr. Fazlı Genç/Aksaray      

            Füsun Ablacığım;

            İzmir Balçova'dan selamlar. Ocak ayında size yazmış olduğum mektuptan sonra sayenizde, STED dergisinin Mart sayısında "Balçova’da Bir Diyabet Üniti" adlı yazım yayınlandı. İlginizden ötürü teşekkür ederim.

            Aynı günlerde bir de Hürriyet Ege de haberim çıktı. Anlayacağınız üzere Mart ayında çok medyatik oldum. Lami cimi yok artık şeker doktorum. En güzeli bir çok tanımadığım hekim beni aradı, kendi sağlık ocaklarında bizimkine benzer diyabet üniti kurmak istediklerini söylediler. İletişim yolu açılmış oldu.

            İzmir'de bizleri ziyaret edersiniz çok seviniriz, şeref duyarız. Saygılarımla

            Dr. Necip Ersoy/İzmir

            Sevgili Sted Çalışanları,

            Arkadaşlarıma dergimi paylaşabileceğimi ancak bulmaca çözme hakkının saklı olduğu ve STED'in biriktirdiğim ender dergilerden biri olduğunu, okuduktan sonra bana ulaştırmaları gerektiği konusunda uyarıda bulundum.        Saygılarımla. Bilimsel ve dostça kalın

            Dr. M. Ali Gördesli/Balıkesir

            Son sayınızda posta giderleri ile ilgili düşüncelerimizi sormuşsunuz. Ben kendi adıma derginin arkasında bir kredi kartı formu olmasını istiyorum ve yıllık posta ücretini bu yolla karşılamaya hazırım. Çünkü dergiyi elime alıp okuma sevincini iki ayda bir değil, her ay yaşamak isterim.

            Dr. Selamet Saraç/Bursa

Dr. Nihan Keysan/Hatay

Dr. Fazlı Genç/Aksaray

    Dr. Necip Ersoy/İzmir

 

.......