e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Ocak 2003  Sayı: 97

 

Tekirdağ'lı hekimlerin "hukuk" arayışı

Tıp Dünyası - TEKİRDAĞ - Tekirdağ Tabip Odası, Çerkezköy SSK Hastanesi'nde görevli Dr. Ayhan Akbıyık ile Dr. Yaşar Türkatalay'ın, haklarında herhangi bir idari soruşturma ve teftiş raporu bulunmamasına karşın, görevine geri dönen Başhekim Dr. Bahadır Baykal tarafından il dışına atanmalarına tepki gösterdi.

Akbıyık ve Türkatalay'ın, Çerkezköy SSK Hastanesi'ndeki bazı keyfi uygulamaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na şikayet ederek konunun incelenmesini istedikleri için Bahadır Baykal'ın kişisel hışmına uğradıkları ileri sürülürken, başka hekimlerin de tayinlerinin çıkartılacağı söylentilerinin yaygınlaştığı, bunun da hastanedeki çalışma ortamında ciddi huzursuzluk yarattığı kaydedildi.

Bu haksızlığın en kısa sürede düzeltilmesini talep eden Tekirdağ Tabip Odası temsilcileri, 7 Ocak 2003 tarihinde geldikleri Ankara'da konuyla ilgili olarak Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Füsun Sayek ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fikri Şahin ile görüştüler.

Çerkezköy SSK Hastanesi'nde görevli 20 hekim bundan bir süre önce, başhekim Bahadır Baykal ve hastanede görevli Dr. Remzi Garip hakkında hastanedeki keyfi uygulamaları gerekçe göstererek şikayette bulunmuşlar ve açılan soruşturma sonucunda Baykal görevinden alınmış, Garip de başka bir yere atanmıştı. İdare Mahkemesine başvuran Baykal yürütmeyi durdurma kararıyla kısa süre önce görevine dönmüştü.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön