e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Ocak 2003  Sayı: 96

 

Ömür Hastanesi çalışanlarından suç duyurusu

“İkinci Jet Fadıl”

İstanbul Göztepe Ömür Hastanesi’nde çalışan 125 kişi, yaklaşık 6 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle hastanenin ortağı Ali Ülker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tıp Dünyası - İSTANBUL - İstanbul Göztepe Ömür Hastanesi’nde çalışan 125 kişi, yaklaşık 6 aydır maaşlarını alamadıkları ve dolandırıldıkları iddiasıyla,  hastane ortağı Ali Ülker hakkında Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundular.

İstanbul Tabip Odası’nda, Ömür Hastanesi’nde görevli 20 hekim, hemşire ve yardımcı personel adına açıklama yapan Avukat Nejat Ölmez, Ali Ülker’i “İkinci Jet Fadıl” olarak nitelerken, çalışanların uzun süredir maaşlarını alamadıklarını söyledi. Ölmez, Ülker’in hastaneden ayrılmak isteyenlere de “ayrılırlarsa maaşlarını alamayacakları” tehdidinde bulunduğunu ileri sürdü. Çalışanların çoğu ayrıldığı için hastanenin hizmet veremez duruma geldiği, Ali Ülker’in bu nedenle hastanenin ruhsatını iptal ettirmek için, “Tadilat nedeniyle kapalıdır” diyerek İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne yalan beyanda bulunduğunu da savlayan Ölmez, “Yaklaşık 8 haciz davası bulunan Ali Ülker şimdi Anatomi A.Ş. isimli başka bir şirket kurmaya hazırlanıyor. Fakat çalışanlar yeni şirketten alacaklarını talep edemeyecekler” dedi.

Ali Ülker’in avukatı Ebru Doğrul ise, hastanenin krizden etkilendiğini, bu nedenle ödeme güçlüğü çekildiğini savundu.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön