e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Kasım 2002  Sayı: 93

 

Aydın’da emzirme danışmanlığı eğitimi ...

TTB ve UNICEF’in ortak yürüttüğü “Emzirme Danışmanlığı ve Bebek Beslenmesinde Yenilikler” konulu eğitim programı tabip odalarınca sürdürülüyor.

8.gif (26238 bytes)Tıp Dünyası - Aydın - Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve UNICEF’in ortak yürüttüğü “Emzirme Danışmanlığı ve Bebek Beslenmesinde Yenilikler” konulu eğitim programı tabip odalarınca sürdürülüyor. Son olarak 4-6 Ekim 2002 tarihlerinde de Aydın’da “Anne Sütünde Yenilikler ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi” gerçekleştirildi.

Eğitim programına, Aydın Merkez ve ilçelerden 2 kadın doğum uzmanı, 8 pratisyen, 2 aile hekimliği asistanı, 1 halk sağlığı asistanı, 7 pediatri asistanı ve pediatri uzmanı katıldı.

Aydın Tabip Odası’ndan hekimlerle birlikte kursun 3 gün boyunca koordinatörlüğünü sürdüren Doç. Dr. Songül Yalçın, anne sütünün çocuklara yaşam için en iyi başlangıcı sağladığını belirtirken, anne ve çocuk sağlığında optimal düzeye ulaşmak için emzirmenin yaygınlaştırılmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Emzirmenin yaygınlaştırılmasında da annelere danışmanlık yapacak olan hekimlere büyük görev düştüğünü kaydeden Yalçın, “Bu kurs ile hekimlerin danışmanlık için yeterli beceriyi kazanmalarını ve çalıştıkları kurumlarda öncülük yapmalarını amaçladık. Bundan sonraki çalışmalarımızda yerel eğitici kadromuzu artırmayı planladık” diye konuştu.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön