e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Kasım 2002  Sayı: 93

 

TTB-STED Fotoğraf Yarışması-2002 sonuçlandı...

Büyük ödül 'Asi Başaklar'ın

Tıp Dünyası - ANKARA -Sürekli Tıp Eğitimi Dergisi’nce düzenlenen fotoğraf yarışmalarının ikincisi sonuçlandı. 43 kişinin toplam 151 fotoğrafla katıldığı yarışmada, 40 fotoğraf sergilenmeye değer bulundu.

10.gif (37962 bytes)Türk Tabipleri Birliği (TTB) Sürekli Tıp Eğitimi Dergisi’nce (STED) düzenlenen “Fotoğraf Yarışması-2002” sonuçlandı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Ali Cansu Bozacı’nın “Asi Başaklar” adlı eseri büyük ödüle; Dr. Sadık Nazik’in “Hayatın Kaynağı”, A. Kadir Ekinci’nin “Bekleyiş”  ve Ali Cansu Bozacı’nın “Yansıma” adlı eserleri başarı ödüllerine; Hemşire Şenay Oğuz’un “Hor Hor Tası” adlı eseri Sanat Yapım Ödülü’ne; Dr. Nurettin Özdener’in “Dargeçit Meryem Ana Kilisesi” adlı eseri de Jüri Özel Ödülü’ne değer bulundu.

Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Demirel, Prof. Dr. Mehmet Beyazova, Dr. Mehmet Gökağaç, Fotoğraf Sanatçısı Hafize Kaynarca ve Dr. Mehmet Özen’den oluşan yarışma jürisi, 7 Ekim’de gerçekleştirdiği toplantısında, uzun süren değerlendirmelerden sonra ödüle değer görülen fotoğrafları belirledi. Yarışmaya 43 kişi, toplam 151 fotoğrafla katıldı. 19 fotoğraf, boyut olarak yarışma koşullarına uymadığı için değerlendirmeye alınmadı. İlk turda 36, ikinci turda 56 fotoğraf elendi. Geriye kalan 40 fotoğraf ise sergilenmeye değer bulundu.

Ödüller, 9 Kasım’da Nusret Fişek anısına düzenlenen gecede dağıtılacak. Büyük ödül olarak Canon Eos-300 Fotoğraf Makinesi, başarı ödülü olarak tanınmış fotoğraf sanatçılarının albümleri, TTB yayınlarından oluşan birer armağan paketi, Sanat Yapım Ödülü olarak bir kitap seti ve tüm ödül alan fotoğrafçılara birer plaket sunulacak. Yarışmaya katılan 22 kişinin sergilenmeye değer bulunan 40 fotoğrafı, TTB’nin 1 yıl içinde gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerde sergilenecek. TTB yayınlarında, sağlıkla ilgili, eğitim, sanat vb etkinliklerde isim belirtilerek kullanılabilecek.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön