e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Kasım 2002  Sayı: 93

 

A tipi İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Kursu yapıldı

Tıp Dünyası - KIRKLARELİ - A tipi İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Kursu, 28 Eylül- 6 Ekim 2002 tarihleri arasında Kırklareli’nde gerçekleştirildi. Kurslara, Sinop, Samsun, Sıvas, İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nden toplam 201 hekim katıldı.

Kurslar, Kırklareli Sağlık Meslek Okulu’nda 4 sınıf halinde gerçekleştirildi. Sertifika kursları ile ilgili bilgi veren Kırklareli Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Bülent Önder verdiği bilgide,

Kırklareli Tabip Odası olarak ilk kez böyle büyük bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yüzümüzün akıyla çıktığımız için çok memnunuz” diye konuştu. Kurslara 8 ilden toplam 201 hekim katıldığını kaydeden Önder, hekimlere işçi sağlığı ve iş güvenliği açısından nelere dikkat etmeleri gerektiğinin anlatıldığını bildirdi. Önder, akademik bilgilerin sahaya ve işyerine entegrasyonunun çok farklı olduğuna dikkat çekerken, bu kurslarda hekimlere işyerlerine ilişkin olarak damıtılmış bilgiler verildiğini söyledi.

Özellikle küçük illerdeki tabip odaları açısından bu tür etkinliklerin çok büyük önem taşıdığının altını çizen Önder, tabip odasına olan güveni ve sahadaki hekimler üzerindeki etkisini artırdığını kaydetti. 

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön