e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Nisan 2005  Sayı: 135

 

Konya’da 14 Mart etkinlikleri 1 hafta sürdü

Tıp Dünyası - KONYA - Konya-Karaman Tabip Odası, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nin işbirliği ile düzenlenen “Tıp Bayramı Etkinlikleri 2005” 14 Mart 2005 günü saat 08.15’te hekimlerin ve tıp öğrencilerinin katıldığı Tıp Bayramı Yürüyüşü ile başladı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra kutlamalara Meram Tıp Fakültesi’nde devam edildi. Törende ilk konuşmayı yapan Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Karahan tıp fakültesi sayısındaki artışa ve yeni TCK’de hekimleri ilgilendiren maddelere dikkat çekti. Daha sonra tıp öğrencisi Gökçen Gözübatık, İl Sağlık Md. Dr. Fatih Kara, Tıp Fakültesi Dekanı Dr. İnci Mevlitoğlu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Dr. Süleyman Okudan ve Konya Valisi Ahmet Kayhan birer konuşma yaptılar. Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Tomris Çetinel’in okuduğu şiirlerle süren program son bir yıl içinde doçent olanlara akademik kıyafetlerinin giydirilmesi ve profesörlüğe yükseltilenlere belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

Hafta boyunca süren etkinlikler Tıp Bayramı Kokteyli, Dr. Senai Demirci tarafından verilen “Bir Gönül İşi:Hekimlik”, Dr. İ. Hamit Hancı tarafından verilen “Yılan Hikayesi” konferanslarını, Tıp Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği “Şiirlerde Hekimlik”  adlı şiir dinletisini, Devlet Tiyatrosu’nda hep birlikte izlenen “Ana Hanım Kız Hanım” adlı gösteriyi, Meram Tıp Fakültesi Klasik Türk Müziği Korosu’nca verilen konseri Dr. Nazmi Zengin tarafından düzenlenen “Yerel Basında Sağlık”, Tabip Odası’nca düzenlenen fotoğraf ve çocuk resimleri yarışmalarına katılan yapıtlardan oluşan sergileri içeriyordu.

Tıp Bayramı 2005 etkinlikleri 20 Mart 2005 günü Sızma beldesindeki Hekimler Ormanı’na ağaç dikme ve mangal partisi ile son buldu.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön