e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Kasım 2004  Sayı: 128

 

TTB STED Fotoğraf Yarışması 2004 sonuçlandı...

12.jpg (26335 bytes)TTB STED’in her yıl düzenlediği fotoğraf yarışmasının bu yılki kazananları belirlendi. Dr. Ferit Avcu’nun “Torun Sevgisi” adlı fotoğrafı büyük ödüle değer bulundu. Ödüller, 3 Kasım’da gerçekleştirilen Prof. Dr. Nusret Fişek’i Anma Etkinlikleri sırasında sahiplerine verildi.

Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Dergisi’nce (STED) her yıl düzenlenen fotoğraf yarışmasının bu yılki kazananları belli oldu. 2004 TTB STED Fotoğraf Yarışması’nda büyük ödülü Dr. Ferit Avcu’nun “Torun Sevgisi” adlı fotoğrafı kazanırken, Ali Uğur Ural’ın “Bağ Evi”, Selime Yılmaz’nın “Mavi Çiy” ve Ahmet Remzi Tülüce’nin “Şemsiyeli Adam” adlı fotoğrafları Başarı Ödüllerine,  A. Kadir Ekinci’nin “Tarlada” adlı fotoğrafı Jüri Özel Ödülü’ne,  Turgay Çelik’in “Silah Çiçek Oldu” adlı fotoğrafı da Galeri Sanatyapım Ödülü’ne değer bulundu.

TTB STED Fotoğraf Yarışması’nın sonuçlarını belirlemek üzere, Seçici Kurul 22 Ekim 2004 günü TTB Merkez Konseyi Binası’nda biraraya geldi. Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Demirel, Prof. Dr. Mehmet Beyazova, Fotoğraf Sanatçısı Hafize Kaynarca, Özlem Akdağ ve Dr. Mehmet Özen’den oluşan Seçici Kurul, yarışmaya başvuran 29 adayın gönderdiği 110 fotoğrafı değerlendirdi. 42 fotoğraf sergilenmeye değer bulunurken, bunlar arasında yapılan seçmede Büyük Ödül’e değer görülen ve STED’in 2005 yılı sayılarına kapak olacak fotoğraflar belirlendi.

Fotoğraf yarışmasının kazananlarına ödülleri, 3 Kasım 2004 günü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Prof. Dr. Nusret Fişek’i anma ödülleri sırasında verildi. Sergilenmeye değer bulunan 42 fotoğraf ise, TTB’nin de katkılarıyla Aralık ayında Antalya’da düzenlenecek olan 9. Pratisyen Hekimlik Kongresi’nde ve daha sonra düzenlenecek çeşitli etkinliklerde sergilenecek. Yarışmaya gönderilen fotoğraflar, TTB yayınlarında, sağlıkla ilgili, eğitim ve sanat etkinliklerinde isim belirtilerek yayınlanacak.13.jpg (10085 bytes)

 14.jpg (9136 bytes)

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön