e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Eylül 2004  Sayı: 125

 

ATO Başkanı Gököz kaza geçirdi

Tıp Dünyası - ANKARA - Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Gököz, 24 Ağustos 2004 Salı günü İzmir’de geçirdiği bir kaza sonucu 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. T 12 vertebra kırığı nedeniyle aynı gün acil olarak ameliyata alınan Gököz, ameliyattan sonra yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımdan çıkarılarak servise alınan Gököz’ün torakal 12 ve lumbal 1’de fraktürü olduğu, motor deficit ve duyu kaybı bulunmadığı bildirildi.

Gököz’ün genel durumunun iyi olduğu belirtilirken, bir süre daha hastanede tutulacağı kaydedildi.

MSG’nin yeni  sayısı çıktı

Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği’nce yayınlanan Mesleki Sağlık ve Güvenlik (MSG) Dergisi’nin yeni sayısı çıktı. MSG’nin bu sayısında, Gaye Yılmaz’ın “‘Sosyal Diyalog’ Bitti. Yaşasın 2000’lerin Liberal Monoloğu!”, Oğuz Topak’ın “İşçiden iş Kavramına Geçiş ve Değişikliğin Gizli İdelolojsi”, Murat Özveri’nin “4857 Sayılı İş Yasası ve Esneklik”, Celal Emiroğlu’nun “Aynı Alanda İki Yönetmelik ve İki Farklı Kurgu”, Hilmi Sabuncu’nun “Ülkemizde İşçi Sağlığının Hocası” başlıklı yazıları ile “İşçilerin Hak Arama Sürecinde Bilgi Düzeyi, Örgütsel Yapı ve Yasal Uygulamalar Hakkında Tutumları”, “Mersin Çıraklık Eğitim Merkezi Öğrencilerinde Depresyon Sıklığı ve Etkileyen Faktörler” başlıklı araştırmalar ve “Ramak Kaza’ya Risk Temelli Yaklaşım” başlıklı çeviri yer alıyor.  

Sağlık ocağı olmayan köye doktor atandı

Batman Gazetesi - Sağlık Bakanlığı’nın Güneydoğu’daki doktor açığının kapatılması amacıyla başlattığı sözleşmeli doktor atamasında sağlık ocağının bulunmadığı Gercüş’ün Yemişli köyüne doktor ataması yapıldı. Yemişli köyü’ndeki sağlık ocağının şiddet olayları döneminde yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı ve daha sonra karakola dönüştürüldüğü belirtilirken, Yemişli Sağlık ocağına atanan Ferah Kutlay, bin haneli köydeki Sağlık ocağı sorunu çözümleninceye kadar Gercüş sağlık ocağında görevlendirildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Demir, köyde sağlık ocağı olmadığını doğrularken, konunun çözümü için çalışmalarını yürüttüğünü belirtti. (BİA - 20 Ağustos 2004)

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön