e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Nisan 2004  Sayı: 120

 

SSK, Şubat ayı içinde duyurduğu 1836 kişilik kadronun 768’ini iptal etti

SSK kadro “sakladı”

SSK, kurum dışında ihtisasını tamamlayan ve ilk defa uzman kadrosuna atanacaklar için Şubat ayı içinde duyurduğu 1836 kişilik kadronun 768’ini iptal ederek, Mart ayı içinde 1068 kişilik yeni bir kadro açıkladı. Kadroların “eş durumundan” atamalar için “saklı” tutulduğu belirtildi. Saklı tutulan illerin özellikle batı bölgelerinde olması dikkat çekti.

Tıp Dünyası - ANKARA - SSK, kurum dışında ihtisasını tamamlayan ve ilk defa uzman kadrosuna atanacaklar için Şubat ayı içinde duyurduğu 1836 kişilik kadronun 768’ini iptal ederek, Mart ayı içinde 1068 kişilik yeni bir kadro açıkladı. SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Servet Karahan, söz konusu kadroların iptalini “eş durumundan” yapılacak atamalar için saklı tuttuklarını söylerken, iptal edilen kadroların genellikle batı bölgelerindeki illerde olması dikkat çekti.

SSK, kurum dışında ihtisasını tamamlayan ve ilk defa uzman tabip kadrosuna atanacaklar için ilk olarak Şubat ayı içinde 1836 kişilik kadro açıklayarak, bunu internet sitesi aracılığıyla da duyurdu. Ancak kısa süre sonra açıklanan bu liste herhangi bir gerekçe gösterilmeden geri çekildi ve Mart ayı içinde ikinci bir liste açıklandı. 768 kadronun iptal edildiği ikinci listede 1068 kadro duyuruldu.

SSK yetkilileri karşılaştırılacağı gerekçesiyle önceki listeyi vermekten kaçınırken, Sağlık İşleri Genel Müdürü Servet Rüştü Karahan’ın iptal edilen atamaların “küçük bir miktarda” olduğunu söylediği öğrenildi. Karahan, bu kadroların kimi illerde “eş durumundan” kalmak isteyenler için saklı tutulduğunu söyledi. İptal edilen kadroların Aydın, Bursa, Eskişehir, İzmit, İstanbul, Samsun, Sakarya, Ankara, İzmir gibi büyük kentlerde ve batı bölgelerinde olması dikkat çekti.

Atamalar yapıldı

Açıklanan kadrolara ilişkin atamalar 9 Nisan günü yapıldı ve 12 Nisan’da da SSK’nin web sayfasında yayınlandı. 768 kadronun 714’üne atama yapılırken, açıklanan 33 branştan 32’sine atama yapıldı. Hematoloji branşında hiç tercih olmadığı için, atama yapılamadı.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön