e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Mart 2004  Sayı: 118

 

TTB, DİSK, KESK ve TMMOB’un girişimiyle düzenlenen 6 Mart Mitingi’nde hükümete protesto…

Çalışanlardan ortak tepki

TTB’nin de aralarında bulunduğu sendika ve meslek örgütlerinin girişimiyle düzenlenen mitingde, hükümetin kamu yönetimi, yerel yönetimler ve il özel idarelerini kapsayan yasa tasarıları protesto edildi.

4.jpg (65855 bytes)Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği, DİSK, KESK ve TMMOB’un öncülüğünde biraraya gelen sivil toplum örgütü ve sendikaların “Kamu Yönetimi Temel Yasa Tasarısı”nı protesto etmek amacıyla düzenlediği 6 Mart Mitingi’nde çalışanlar hükümete “genel grev” uyarısında bulundular.

Hükümetin, kamu yönetimi, yerel yönetimler ve il özel idarelerini kapsayan yasa tasarılarını protesto etmek amacıyla düzenlenen mitinge, olumsuz hava koşullarına karşın Türkiye’nin dört bir yanından gelen yaklaşık 80 bin emekçi katıldı. Türk Tabipleri Birliği de, geniş katılımla mitingde hazır bulundu. İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Denizli, Zonguldak/Bartın’ın aralarında bulunduğu pek çok tabip odasından katılımın olduğu mitingde, hekimler “Sağlık haktır”, “Kamu Yönetimi Temel Yasası’na hayır” yazılı pankartların yanı sıra, “Özelleştirme sağlığa zararlıdır”, “Paran kadar sağlık anlayışına hayır”, “Sağlık haktır, satılamaz”, “Doktoru işsiz, hastayı sağlıksız bırakacaklar” yazılı dövizler taşıdılar.

10-11 Mart G(ö)REV programına atfen “G(ö)REVDEYİZ” yazılı sedyeler taşıyan ve “G(ö)REVDEYİZ” yazılı beyaz önlükler giyen Türk Tabipleri Birliği grubu hekimler sık sık, “Sağlık haktır satılamaz”, “Hastaneler halkındır satılamaz” sloganları attılar.

Mitingi düzenleyen sendika temsilcilerinin konuşmalarının ardından, kürsüden sağlık çalışanlarının ve hekimlerin 10-11 Mart tarihlerinde G(ö)REV’de olacakları anımsatılarak, tüm emekçilerden bu etkinliğe destek vermeleri istendi.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön