e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Ocak 2004  Sayı: 116

 

İTO’dan fotoğraf yarışması: İnsanlık halleri

14 Mart Tıp Haftası etkinliklerini başlatan İstanbul Tabip Odası ilk olarak “İnsanlık Halleri” konulu fotoğraf yarışmasının duyurusunu yaptı. Bütün hekimlerin ve tıp fakültesi öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmaya son başvuru tarihi 17 Şubat olarak belirlendi. Eserler 14 Mart haftasında sergilenecek.

5.jpg (18684 bytes)Tıp Dünyası - İSTANBUL - İstanbul Tabip Odası 14 Mart Tıp Haftası etkinliklerini başlattı. İstanbul Tabip Odası bu kapsamda, “İnsanlık Halleri” konulu bir fotoğraf yarışması gerçekleştirecek. Son katılım tarihi 17 Şubat’ta sona erecek yarışmanın seçici kurulu 23 Şubat’ta toplanacak. Kazananlar 25 Şubat’ta açıklanacak ve ödül töreni 14 Mart haftasında gerçekleştirilecek.

Hekimlerin ve tıp fakültesi öğrencilerince çekilen nitelikli fotoğrafların 14 Mart haftasında düzenlenecek sergi aracılığıyla izlenmesini ve bir katalogda toplanmasının amaçlandığı   yarışmanın katılım koşulları şöyle:

- Yarışmanın konusu  “İnsanlık Halleri” olarak belirlenmiştir. Yüzü tanınacak şekilde yakından fotoğraflanan kişilerden yazılı izin belgesi aranacaktır.

- Yarışma siyah-beyaz baskı ve renkli baskı olarak iki dalda düzenlenmiştir.

- Yarışmacılar her dalda en az 1 en fazla 4 fotoğraf ile yarışmaya katılabilirler. Fotoğraflar tek tek değerlendirmeye alınacaktır. Seri fotoğraf kabul edilmeyecektir.

- Baskılar 20 x 40 cm’den büyük olmayacaktır. Baskılar çerçevesiz olacak, herhangi bir malzemeye yapıştırılmayacaktır.

- Yarışma tüm hekimler ve tıp öğrencilerine açıktır. İstanbul Tabip Odası yönetim kurulu üyeleri ve birinci derece akrabaları, seçici kurul üyeleri ve birinci derece akrabaları, jüri üyelerinin amiri konumunda bulunan hekimler yarışmaya katılamazlar.

- Daha önce ödül almış, sergilenmiş veya yayınlanmış fotoğrafların katılımı serbesttir.

- Her yarışmacı sadece bir kez ve tek bir katılım formu ile katılabilir. Şartnameye uymayan, katılım formunu eksik dolduran katılımcıların yapıtları değerlendirmeye alınmayacaktır. Katılım koşullarına uymadığı sonradan anlaşılan katılımcılardan ödül geri alınacaktır.

- Baskıların arka yüzüne, sol alt köşede, kendinden yapışkanlı etiket üzerine, üç satır halinde, sıra ile yapıta verilen ad, 6 rakamdan oluşan rumuz ve birden fazla fotoğraf gönderildiyse sıra numarası fotoğrafa zarar gelmeyecek şekilde yazılmalıdır. Aynı bilgiler katılım formuna aynen işlenmelidir.

- Yapıtlar ve katılım formu, havalı zarf kullanılarak postada zarar görmeyecek şekilde paketlenmelidir.

- Yarışmacılar isterse yapıtları yine havalı zarf içerisinde, elden İstanbul Tabip Odasına teslim edebilirler.

- Postadaki olası gecikme, kayıp ve hasarlardan İstanbul Tabip Odası sorumlu tutulamaz.

- Yarışmaya son katılım tarihi 17 Şubat 2004 Pazartesi’dir. Seçici kurul toplantısı 23

- Şubat 2004 Pazar günü yapılacak, sonuçlar 25 Şubat 2004 Salı günü bildirilecektir.

14 Mart Tıp Haftası’nda gerçekleştirilecek ödül töreni ve serginin ardından fotoğraflar     14 Nisan 2004’tarihinde geri gönderilecektir.

- İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr.Gencay Gürsoy, sanatçı hekim Prof. Dr. Orhan Arıoğul, fotoğrafçı hekim Dr. Hamdi Koçer, fotoğrafçı Dt. Sami Aksoğan, fotoğrafçı İlkan Özdağ, fotoğrafçı hekim Dr. Nevit Dilmaghanian (yedek).

- Her dalda ilk üç dereceyi elde eden katılımcılara ödül verilecek. Birinciye 300 milyon lira değerinde, ikinciye 200 milyon lira değerinde, üçüncüye de 150 milyon lira değerinde fotoğrafçılık malzemesi armağan edilecek. Yapıtları sergilenmeye değer görülen katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecek ve tüm katılımcılara yarışma kataloğu gönderilecek.

- Ödül ve sergileme alan fotoğrafların telif hakları fotoğrafçıda kalmakla birlikte, İstanbul Tabip Odası bu fotoğrafları kendi yayınlarında, fotoğrafçının adını belirterek, kullanma hakkını elde eder.

- Katılım formu örneği ve ayrıntılı bilgi için www.istabip.org.tr adresine ulaşabilirsiniz.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön