e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Aralık 2003  Sayı: 115

 

TTB’den KESK’e destek

KESK üyesi çalışanların Kamu Yönetimi Temel Yasası tasarısını protesto etmek amacıyla düzenlediği eyleme destek veren Türk Tabipleri Birliği, “Ülke çoğunluğunun lehine yaklaşımları esas alan tüm programların desteklenmesi ve sahiplenilmesi büyük önem taşımaktadır” açıklamasını yaptı.

Tıp Dünyası - ANKARA - Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı çalışanlar hükümetin yaşama geçirmeye çalıştığı “Kamu Yönetimi Temel Yasası” tasarısını protesto etmek amacıyla 10-11 Aralık tarihlerinde eylem yaptılar. 10 Aralık günü viziteye çıkma eylemi yapan KESK çalışanları, 11 Aralık günü de iş bırakarak alanlara çıktılar.

Kamu Yönetimi Temel Yasası tasarısının protesto edildiği eylemlerde, çalışanların köleliği anlamına gelen, sağlık ve eğitim başta olmak üzere kamu hizmetlerini piyasaya açan tasarının derhal geri çekilmesi istendi. Eylemlere, başta Ankara, İstanbul, İzmir, Adapazarı, Kocaeli, Trabzon, Çanakkale, kayseri, Malatya ve Çorum olmak üzere ülkenin çeşitli il ve ilçelerinde düzenlenen protesto eylemlerine çok sayıda KESK üyesinin yanı sıra, Türk Tabipleri Birliği’nin de aralarında olduğu destek veren örgütlerin temsilcileri katıldılar.

TTB Merkez Konseyi’nce KESK’in eylemiyle ilgili olarak yapılan açıklamada, “Türk Tabipleri Birliği olarak sürdürdüğümüz faaliyetimizin yanı sıra, çalışanların ve ülke çoğunluğunun lehine yaklaşımları esas alan tüm programların desteklenmesi ve sahiplenilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun programının amaca uygun gerçekleşebilmesi için her türlü çaba gösterilecektir” denildi.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön